Rękawice strażackie Art. GLS-001M

Nowy

RĘKAWICE POSIADAJĄ CERTYFIKAT OCENY TYPU WE

Więcej szczegółów

259,53 zł

Dodaj do listy życzeń

Opis

Kolor granatowy
Dostępne rozmiary 6,7,8,9,10,11

Więcej informacji

Rękawice specjalne strażackie typ GLS-001M są tak skonstruowane, że chronią ręce przed urazami termicznymi i mechanicznymi. 
Rękawice są anatomiczne, część zewnętrzna jest wykonana z impregnowanego materiału NOMEX-Delta®, część chwytna i mankiet od strony wewnętrznej z KEVLAR® pokrytego powłoką karbonowo-silikonową, ułatwiającą chwyt. 
Rękawice są wodoszczelne i oddychające (zapobiegają poceniu się rąk), ponieważ zastosowano w nich najnowszej generacji membrane. 
Membranę tworzą mikroskopijnej wielkości pory (około 1,4 miliarda na centymetr kwadratowy). Są dużo mniejsze niż krople wody, natomiast większe niż cząsteczki pary wodnej. Dlatego też woda w płynnej postaci nie przedostaje się przez membranę, co zapewnia nieprzemakalność, natomiast para wodna przedostaje się na zewnątrz tworząc efekt "oddychalności". Zasadniczo na komfort użytkowania rękawic w ogromnej mierze wpływa równowaga między ilością ciepła, jaką wytwarza ciało w trakcie ruchu oraz ilością traconego ciepła do środowiska. Zachwianie tego balansu skutkuje nadmiernym poceniem się bądź odczuwaniem chłodu. W związku z tym podstawowym zadaniem rękawic i odzieży sportowej jest zarówno skuteczne odprowadzanie nadmiaru ciepła jak i ochrona przed zbytnią jego utratą. Warunki te spełniają zastosowanie membrany, ze względu na nieprzemakalność, oddychalność oraz nieprzewiewność.


Rękawice dobrze przylegają do dłoni dzięki ściągaczom w przegubach i regulowanym mankietom. Dodatkowo zastosowano wzmocnienie z Kevlaru chroniące stawy przed urazami mechanicznymi. Na mankietach jest naszyta taśma odblaskowa, oraz zamontowany karabińczyk do przypinania rękawic. Wszystkie materiały użyte do produkcji rękawic GLS-001M mają certyfikaty akredytowanych instytutów UE.
Rękawice spełniają wszystkie wymogi normy: EN 659/2003

Opinie

Napisz opinię

Rękawice strażackie Art. GLS-001M

Rękawice strażackie Art. GLS-001M

RĘKAWICE POSIADAJĄ CERTYFIKAT OCENY TYPU WE

Pobierz załącznik